vSZechno je na pytel. ale něGdy si myslím opak.

19. října 2011 v 14:39 | undead Trent |  pseudodeník nemrtvého chrousta
volejte sláva a tři dny se radujte! ne, nekončím, jen se po skoro měsíci zase ozývám. 8) vím, že mám nějaký nesplněný resty, nicméně už se chystám je odškrtnout ze seznamu. jako první nejspíš přijde na řadu druhý díl stopařského martyria ( že by konečně? po víc jak třech měsících? :D ). následovat bude pan Bella spolu s Jevelinou. a proč že je vlastně ticho po pěšině? nebo taky nových článků jak aut na severokorejské dálnici? protože škola. jo, je to možná otřepaný důvod, ale je to tak. může za to ta proklatá instituce. více pod perexem.

pé es - pokud občas básníte a příliš se za to nestydíte, určitě mrkněte na http://literaturaviva.blog.cz/. jedná se o projekt, který momentálně rozjíždíme já, strigga, Carmen, Iswida a D. protože nikdo další se zatím nepřidal. čiliže kdo chce, může se přidat. 8)
takže jak se vlastně mám? no, že opravnou maturu sem dal ( za 3 ), to už tak všeobecně víte. že sem teď na vysoký ( obor informatika ), to tak nějak taky někteří tuší, já to občas utrousím v nějakým tom komentu. no a teď se teda skoro vše točí okolo mýho studia na vysoký.
skutečnost, že mám maturitu z krku, sem oslavil celkem skromně, zajel sem si do Ostravy na Fajnfest, kde hráli Wishlisti. ( ehm, nevyprávěl sem to tu už někdy? [ škrábe se na hlavě ] nemám ponětí, je to možné. ale co, opakování je konec konců matka moudrosti. takže třeba nakonec i zmoudřím.. :D i když to asi ne.. :D ). ze kterých moderátor udělal "fishlist" ( blbec jeden.. ), čehož se naše skupinka fanoušků chytla a padaly vtipy jeden za druhým, načež z nich dokonce udělal, doslovná citace, "metalovou šlehačku z Opavy". ehm, něco takovýho bych z huby nevypustil ani já.. :D vtipný bylo, že když sem vystoupil z tramvaje ( či jak se tomu kolejovýmu vehyklu v Ostravě má správně říkat ), kráčel jsem přesně opačným směrem. pochopitelně sem tam ten dům kultury Akord na sídlišti nenašel.. takže čelem vzad a kvaltem. 8) ale dobrý, Wishlisty ( FISHlist!! ) sem stihl s rezervou jedný nebo dvou kapel ( skleróza je svině, proto lezu do postele raději s lenorou :D ). a pak sem se zase svezl s Andělem. ne jako vážně, on se menuje Anděl. 8)

ještě před účinkováním Wishlistů na ostravským fajnfestu, druhý den po opravných maturitách, sem jel do Ovy zanést osobně předběžné potvrzení o maturitě na studijní oddělení. rovnou mě zapsali na studium, zašel sem na kartové centrum, tam mě vyfotili ( pochopitelně na fotce vypadám jako ještě větší kokot, než jak vypadám normálně.. :D ), konečně mám teda ISIC kartu ( ne že bych to už využil, ale kdo ví, třeba dojede na návštěvu strejda Příhoda ).. no a v pondělí hned ten následující týden jsem zahájil studium. a protože sem se dostal ke skládání rozvrhů až v osum, přičemž povolené skládání bylo od pěti, má pěkně chujský rozvrh. pondělí je cajk, úterý asi nejvíc na hovno. anglina na sedum ( takže vstávat musím před pátou ), pak až pawrjóga na čtvrt na tři ( další z důsledků toho, že se dostanete k volbě sportu až pár hodin po zahájení přihlašování ), kde teda trpím naprosto a totálně ( raději bez komentu. kdo ví, jak na tom [ne]jsem s fyzičkou, dovede si to živě představit. :D ) a pak zas ZELí ( základy elektroniky ) ve 3/4 na šest. takže jakože fakt paráda, se i na těch kompech pak začínám děsně nudit, zvlášť proto, že sem na nich ve škole. ve středu rovněž od sedmi ráno do sedmi večer, ale aspoň tam nemám žádné také chujsky dlouhé volno. zato třikrát hodinu a půl s lineární algebrou, přednáška ze ZELí, kerou nepobírá vůbec nikdo ( ještě větší sranda je, že cvika máme den předtím, takže je pro nás ta přednáška už k ničemu ) a algoritmy, keré sou celkem v klidu. štvrek volno. to je fajn. to se mi zamlouvá. chtěl sem volnej i pátek, ale to se nedalo nijak jinak rozumě poskládat, aby to vyšlo. takže mám na sedum ráno programování a pak už nic. no řekněte, chtělo by se vám kurva vstávat v pět ráno jen kvůli podělaný hodině a půl na kompech? no? asi ne, že? průser je, že sou to cvika. a že si píše docházku.

úplná vysokoškolácká prdel byl předmět "bezpečnost v elektrotechnice". přednáška měla pět a půl hodiny. zajímalo by mě, kdo z těch lidí tam vydržel do konce. já sem to vzdal po první přestávce, ty legislativy a normy mě uspávaly jako máloco. o týden a něco málo později sem psal písemku. teda bylo to tohle pondělí. heh. nebyl bych to já, starý prokrastinent olympijských kvalit, abych se na to nepodíval asi dvě hodiny před testem. ve chvíli, kdy sem otevřel ukázkové testové otázky, začal jsem citovat řadu výrazů z Dlaždičova slovníku. nejčastěji padaly kurvy, případně podmět nevyjádřený padal do jistý geometrických útvarů se svislou čarou uprostřed. a často jsem také pokládal řečnickou otázku, zda si jako náhodou nedělaj prdel. nedělali. moje hysterie a zoufalství a nervy, to vše s blížící se čtvrtou hodinou dosahovalo závratných výšin. nicméně, nebyl bych to já, abych to zase nezvlád. 8) podmínky - max. 7 chyb. může být více správných odpovědí. nevyplněná odpověď je taky chyba. za chybu -7 bodů. měl sem pět chyb. a víte, co by se stalo, kdybych to nedal? nemohl bych pokračovat ve studiu. takže tak. čiliže mám první předmět z krku. 8)

víte, jak tak sedávám ve škole na kompech, protože tam jinak nemám moc co dělat ( dlouhý volna ), začal sem číst novinky. protože se stejně přihlašuju na mejl ze seznamu, tak proč si nerozklikat nějaký zprávy. občas něco zajímavýho, jindy mi to hlava nebere. celkově začínám číst zprávy. a kolikrát se nestačím divit, mám ještě větší depresi, chuť vraždit, smát se a nestačit se divit. úplný dojeb je ta nová směrnice EU o balóncích a frkačkách.
říkáte si, že když furt sedím na netu, že budu číst články svých oblíbených autorů? že budu komentovat? a psát? no, já si to myslel taky. leč chyba lávky. a to značně. jde o to, že když sedíte od brzkýho rána ve škole, nemáte moc chuť číst obyčejný ( neobyčejný ) články, uvažovat nad tím, co napsat do komentáře, co napsat sám.. mě se ta chuť pokaždý prakticky vytratí. sere mě to. rád bych si přečet ty články od Lostris, zápisy deníkové od ~Corelaine, co napíše Lilithen nebo, což už je fakt ostuda, mrknout se, co provádí Lunae. protože u ní to odkládám už fakt dlouho. šajze! kurva! už bych s tím měl něco udělat. jinak se v brzku zblázním. definitivně. ještě víc.

kdo doufá, že už brzo si zas přečte nějakou literaturu baj mí, tak fakt netuším, kdy. jako ano, budu na tom dělat, jen nevím, nedokážu odhadnout, kdy se k tomu dostanu. nezlobte se, nemám na to teď. nedokážu přesně říct proč. ani sobě.

jednu přednášku z algoritmů sem už ke konci tak trochu nedával. nepobíral sem to. tak sem vytáhl military polis trosku a pustil si velmi specielní výběr songů od Nirvany. víte, jaké to je, sedět v černým kabátě po kotníky, mít kapuci a poslouchat "Something in the way"? nevíte, já vím. a celý zbytek přednášky sem tak seděl a poslouchal Nirvanu a bylo mi o něco líp.


Nirvana - Something in the way


tak sem si vzpomněl na jednu hrůzostrašnou příhodu z cesty do školy.
bylo pondělí. jel sem busem. stojím tak v buse, čumím z okna, jedem přes takovou křižovatku ve tvaru Y a náhle můj zrak uzří něco, z čeho sem měl oči jak dvě arekiba ( největší radioteleskop na světě. dokonce byl i v bondovce Zlaté oko [ nebo tak nějak se to menovalo ]. velkej je jak větší vesnice. baj oko. ), mou mysl zaplavila hrůza a já byl v tu chvíli přesvědčen, že něco tak děsivého jen tak neuvidím. na tý druhý odbočce stálo u krajnice auto. poblíž auta dvě postarší ženy ( tuším by spadaly do kategorie "staré babky", ale jak říkám, skleróza ), synchronizovaně se zvedaly a po společném vyprazdňování močových měchýřů si synchronizovaně natahovaly kalhoty. ještě teď se otřesu, když na to nedopatřením vzpomenu..

no a v sobotu sem byl na Wishlistech. zase. a bylo to príma. zadarmo. blízko domů ( dvě křižovatky ). koncert byl nezapomenutelný. kapitola sama o sobě. Iggy ( sólo elektrika ) se navlíkl do jakých si pletených šatů ( či co to bylo ), Lasák ( bubeník ) měl na holé hrudi namalované orgány a nápis "na prodej", Anděl ( zpěv a kytara ) měl na sobě o pár čísel menší cosi, co snad mohlo být triko. vypadalo dámsky. jak bylo celý zapínaný knoflíky, bylo to zajímavý, s ohledem na to, že to skutečně nebyla jeho konfekční velikost.. :D všude byly zapálený čajový svíčky a kapela vytáhla i songy, které hrála v úplných začátcích. a co tam předváděli.. :D ono to bylo celý dost zajímavý. a na delší povídání. ten večer sem se také podíval poprvý v životě do Mrkve ( podnik sousední ). vždycky mě zajímalo, jak to tam asi vypadá. teď už to vím. z koncertu sem si zas jednou odnesl suvenýr. z jednoho koncertu sem si odnes Andělovu prasklou kytarovou strunu. tentokráte to byly zmíněné svíčky. 8)

Wishlist - Papírová těla

je právě 23:52 chce se mi spát. a psát. a být vzhůru. a mám deprese. stále. a tak nějak sem chvílema i veselej a šťastnej. hm, sem na palici. mé myšlení a vnímání světa tak nějak vybočuje od běžnosti. neustále se o tom přesvědčuju. ale nijak se o to nesnažím, prostě takový sem. asi mě tak zdeformoval můj divnej posranej život. nebo něco jinýho. nakonec je to fuk.

rád bych zmínil jednu kapelu, kterou sem objevil naprosto náhodou. Theatre of Tragedy. nevím, jestli znáte a jestli se líbí. mně se každopádně zalíbila a dneska, pardon, včera, sem poslouchal hlavně je. taková příjemná muzika. aneb opět jsem se přesvědčil, že mé hudební obzory jsou užší, než úzké.

Theatre of Tragedy - And When He Falleth ( první, kerou sem od nich slyšel )

víte, já se tak nějak, postupně, začínám obracet na víru. už je to tak. ono jako ukazuje se, že poměrně dost lidí, kteří ovlivňovali či ovlivňují můj život, sou věřící. a sou to fajn lidi, mám je rád. a kolikrát mi dost pomohli. koneckonců, díky Bohu a jednomu věřícímu kamarádovi jsem nerupnul z Eka. a to byl, v mém případě a vzhledem k dané situaci, skutečně a nefalšovaně zázrak. ale ta moje, ehm, říkejme tomu třeba proměna, začala už dávno předtím.
ale musím říct, že v mém případě je to trochu na palici. protože já teda ani zdaleka nejsem, tam uvnitř, ve svý hlavě, žádný svatoušek, moje myšlenky občas stojí za to.. především tedy má deformace literaturou a vymýšlení jiných světů. tam se většinou parádně urvu ze řetězu a co tam provádí, to raději pomlčím. buďte rádi, že to moc nehážu do wordu. z těch rozepsaných a přiznaných uvedu "L.E.R.A.F." ( tu povídku, co sem začal psát epilog a doteď sem ji ještě kloudněj nerozepsal ) a "Vesmír je krásný.." ( ten sem čas od času rozesílal po mejlu. inu prostořeká Lolita s kvérama je značně osobitá literární postava. a ta povídka je taky poněkud Ježíškovská [ teď nenarážím na náboženství, nýbrž na každoroční literární soutěž "Ježíšku já chci plamenomet" ] ) a víte, co je vůbec nejvíc na palici? že pokud se mi poštěstí a já půjdu někdy do Brna studovat na Masaryčce obor "Umělá inteligence" a uvěřím-li skutečně v Boha.. chápete? nebo sem jediný, kdo považuje přinejmenším za úsměvnou skutečnost, že by se křesťan pokoušel vytvořit umělý počítačový život? což mi připomíná princip kopírování kopií.. ale to bych případně rozvinul jindy.

ještě sem zapomněl na první setkání amatérského divadelního souboru Trní v očích v tomto školním roce. ale už sem skutečně ospalej a tendle článek už je tak dost dlouhej i bez dalších pár odstavců. takže možná příště.

článek není tak docela takový, jaký sem ho zamýšlel. a je, řek bych, dost dlouhý.undead Trent
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lunae Lunae | Web | 19. října 2011 v 19:23 | Reagovat

Zdravím :) Brrr takhle vycpaný čas školou (zlatých 8 hodin dvakrát týdně ).Nu , nezávidím.Tak z těch bábinek bo co to bylo bych asi měla doživotní trauma :-D

2 Cady Cady | Web | 20. října 2011 v 18:06 | Reagovat

Nirvanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ♥
it's ok eat fish, cause they don't have any feelings...

3 Cady Cady | Web | 20. října 2011 v 18:06 | Reagovat

no..ty dvě DÁMY (abych je neurazila)... no... nechtěla bych.

4 krehkaexistence krehkaexistence | Web | 21. října 2011 v 21:39 | Reagovat

Chtěla bych být u toho, až to konečné rozhodnutí pro Boha uděláš:-)

Ráda jsem tě viděla!

5 ~Corelaine-sama ~Corelaine-sama | Web | 6. listopadu 2011 v 14:28 | Reagovat

Já jsem se v Boha pokoušela věřit, ale nešlo mi to.. Mám svého vlastního a nerada se řídím cizími a všeobecnými ideami. Nehledě na to, že křesťanský Bůh rozhodně není týpek, za kterým bych si chtěla stát /přísnej, laskavej, ale na mě moc náročnej/.

Theatre of tragedy je skvělá skupina, zbožňuju je. =)
Moje vnímání světa taky vybočuje, ale když se člověk hodně snaží (a nijak vzlášť si na své originalitě nezakládá), nakonec se s ostatníma domluví/pochopí je a oni pochopí jeho. Nemám ráda průměrnost, ale občas není na škodu---.

Ten koncert musel být príma. Škoda, u nás se teď moc takových alternativ nepořádá...

Btw, co se vašeho literárního básnického projektu týče, chvíli jsem přemýšlela, že bych se zúčastnila, ale za a) moje tvorba stojí za starou belu /i ta starší/ a za b) jsem spíš sólistka. Každopádně vám držím palce, ať to dovedete do konce. =)

6 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 20:08 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama