digičenž z panzániho na nasranýho wotifáka

7. listopadu 2011 v 12:09 | undead Trent
tak aby nepanovaly zmatky ohledně nadpisu:
panzani - nikdy nelepí
what if - styl plastikového modelářství, kdy si "lepič" dělá z historie dobrý den

víc andr perex, soudružky. a neděste se, je tam i jakési to info z mého lajfu, ne jen modelářská litanie. :Dještě něco málo z běžného lajfu - školou zatím proplouvám bez vážnějších problémů ( které přijdou se zkouškovým :D ), začínám si říkat, proč chodit do školy i v pondělí, když sou jen dvě přednášky, začal sem zase číst ve velkém ( za poslední asi cirka 3 týdny už skoro dočítám pátou knihu, přitom všechny kolem 300 stran ), sem čím dál víc unavený, nádobí mě pořád nebaví dělat, zatočil sem s pavučinama a řádkou pavouků za pomoci mého spolubojovníka - vysavače, včera sem sežral poslední sušenku Disco ( to nikdy nejíš sám! ), mám parádně prošoupaný paty na botách ( už bych si měl vážně vyhlídnout zimní boty.. :D ), přečet aktualizovanou verzi Knihy od Lostris, začínám číst aktuální předělávku Knihy od Lostris ( abyste rozuměli - byla Kniha, pak ji Lostris přepsala a teď ji předělává znova ), snažím se dokopat zase k psaní ( nj, dlouho sem nepsal jevelinu a pana bellu bych taky moh pořádnějc rozepsat.. ) a zjistil sem, že mi lepidlo na modely voní pořád stejně dobře. 8) :D
jo a stahuju nejnovější díly Sanctuary a koukám. 8) a teď zas k těm modelům.

ano, řeč je o plastikovém modelářství ve spojitosti se mnou. 8) po x letech sem zase vytáhl papírový krapice s plasatikovým obsahem a opět začal nadávat. protože sem chyt do rukou zrovna ty dvě stavebnice, co revel předělával z již vydaných. takže častuju kdejakým neslušným výrazem výrobce za to, že rytí přechází z pozitivního do negativního ( "vyčuhjící" kontra "rýhy" ), což se skutečností nemá mnoho společného. úplně nejlepší je ale to, že na levém křídle je ta linka pozitivní, na druhém zas negativní. dále - některé otvory jsou naznačeny pouze obtisky. no to si snad ze mě dělaj prdel, ne? u druhého modelu zas koukám skrsz motor přez podvozkovou šachtu pilotovi pomalu do žaludku.. protože nejhorším faktem je skutečnost, že příďová podvozková šachta je prostě jen díra do trupu. a poraď si sám. takže následovně - na sjednocení typu paneláže se nejspíš v případě jednoho modelu vyseru úplně, u druhýho aspoň sjednotím tu linku, co je na každým křídle jinak. a vzhledem k tomu, že ani jedno z letadel ve skutečnosti nikdy operačně nelítalo, vyseru se i na kamufláž v návodu a udělám si vlastní ( a ne, na růžovo ty letadla nenatřu. :D ). taky si zatrénuju tmelení na starý kápéčkový migině jednadvacet. ( o nějaké reprezentativnosti toho modelu nemůže být řeč, ten pamatuje takových 30 let minimálně.. ) a taky si udělám hárdkór scifáckou stíhačku ze švalbíny ( me - 262 ). už sem jí uříz konce křídel a půlku trupu ( který zakončím tryskou proudového motoru ).

takže co těď vlastně przním?

Go-229 A1 - nutno doplnit jakési naznačení motrů, část konstrukce uvnitř podvozkové šachty, kapely a zadní strany budíků u palubní desky ( neb je vidět i její zadní část a němci během druhý světový fakt neměli LCD.. :D )

FW TL-Jäger "Flitzer" - vyřešit odlišnost typu paneláže na křídlech, případně odvrtat chybějící otvory naznačené obtisky, opravit naznačení konstrukce v podvozkových šachtách ( zničeho nic přerušené, na jednom z křídel nedosahuje naznačení konstrukce až ke kraji šachty, u druhého ano.. )

Mig 21 MF - totálně tmelem opravit spoj polovin trupu ve spodní části, celkově přetmelit celý spoj, zakrýt chybějící kokpit výtokovou trysku, zatmelit přechod trup-křídlo ( levé i pravé )

Me-262 - totální konverze - přetmelit spoje motor, křídlo, trup, následně tmelem vytvořit přechod mezi trupem a motorem v jeho zadní čsti, vyřešit podvěsnou výzbroj.. ještě zvažuju, že bych přihodil další dva motory z horní strany křídel ( zespod už sou origoš motory ), ale to už je trochu moc. :D

jak vidíte, modelaření nemusí být žádná prdel, když chcete, aby to nějak vypadalo.. až to dolepím, hodím sem fotky + alternatiní historii, díky které stroje vypadají, jak vypadají. a úplné maso bude ta překopaná švalbína.


undead Trent


pé es - vy kdož přídáváte si mne do odkazů svých, vězte, že mě to sic těší převelice a mé ego je tím lechtánu téměř k povolení svěračů, leč prosím vás převelice, pište to u malé, to není jméno moje, jen vlastnost pouhá, s malou počáteční literou psaná. 8) dets ól, dárlings.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cady Cady | Web | 8. listopadu 2011 v 16:54 | Reagovat

Máme doma pavouky. Moc a moc pavouků. A pavučin ještě víc.

Taky si vždycky na botách ošoupu paty, nevim proč. Jediné co vím je, že už jsem si tak zničila nápis "all star" vzadu na třech párech conversek.

Modelařina... není pro línou Cady. Ta se radši věnuje kytaře a kreslení, ale táta modelaří, jakofakthodně. Máme doma letadel stejně jako pavouků.

2 undead Trent undead Trent | Web | 8. listopadu 2011 v 17:20 | Reagovat

nj, u nás je těch pavouků taky hafo. a v poslední době jim nějak ruplo v bedně či co, se s těma pavučinama upe pomátli, je jich podstatně víc, než jich bývalo.

tak já si většinou i okopu špičky.. :-D ale ty paty asi víc. 8)

no, tak já sem línej taky. podle toho to taky vypadá.. :-D on ten go-229 se hodně protáhne, protože je potřeba tomu dodělat nějaký střeva a k tomu se budu dokopávat sakra dlouho.. :-D a i můj otec je docela hodněmodelář. taky v jednom kuse lepí. a moc to prožívá, se mi zdá. furt nějaký doplňky a vylepšení, furt kouká do fotek.. to já vemu model, slepím ho a šlus. 8)

jinak, dík za koment. :-D

3 Lunae Lunae | Web | 8. listopadu 2011 v 19:17 | Reagovat

Mě se jednou povedlo prorazit si podrážkou docela velkej šutr a zjistila jsem to až doma :-D

4 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 20:08 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama