Srpen 2012

Svět je nádherné místo pro narození

9. srpna 2012 v 9:07 | undead Trent |  takzvaně literárno
dobře, zjístila jsem, když sem vybírala článek na blog BA, že tohle tu vážně není! kruci, jedna z mých vrcholných věcí. byla psána pro školní literární soutěž, do které se přihlásili dva lidi. samo že sem vyhrála. 8) :D jedna z mých delších věcí ( osum stránek ve wordu ), tak se nelekněte. tak trochu psycho a ten konec, hm.. to sem zvědavá, co mi řeknete na ten. příjemné čtení ( a nezblázněte se ).
mimochodem, některé z vás to budou znát ( mluvím teď k tomu úplně starému tvrdému jádru mé čtenářské základny )..


Trentův párek, Trentininy kozy a jiné fotoprasárny

5. srpna 2012 v 12:42 | undead Trent |  pseudodeník nemrtvého chrousta
muhehehéé!! 8) konečně se zadařilo a já spolu s webkou na drahouškovi lilian nafotila sešn naprosto strašidelných hárdkórnekvalitních fotek. :D a pak to prohnala fotošopem, aby se na to dalo aspoň trochu koukat. respektive, aby na tom bylo vůbec něco vidět. i tak to nění zase jako kdovíco.
poslední fotky jsou pak jen pro odvážné, masochisty nebo odolné povahy, někteří by si mohli odnést doživotní psychické problémy. 8)
jo, vlastně jedna fotka není přes webku - je to jediná fotka, kterou sem stačila vyfotit foťákem, než jako vždy zdechly baterky ( kdyby byly plně nabité, možná bych stačila nafotit nějakých deset fotek.. musím někde holt sehnat ZPM. 8) ). myslím, že ji v poho poznáte, jediná nevypadá jako barevný pořad pro slepice ( znáte takové to zrnění na televizi, ne? :D )

samozřejmě jde o článek v rámci akce "kozy na titulku". a co na tom, že nejsem v AK ( sem v BA! 8) ).


jak to vypadá, když Trentína převádí velmi šurou kresbu do 3d modelu

2. srpna 2012 v 9:53 | undead Trentina
Anó! Už jsem tu kdys tuším zmiňovala zběsilost zvanou SF-4 Mk.II, což byla původně má zábava na asi čtyři nebo pět vyučovacích hodin, nyní pomalu ale jistě první skutečně do detailů provedená třírozměrná záležitost, modelovaná v AutoCAD.
Musím říct, že to teda není žádná legrace, některé věci, třebas i jen takové malé nesmysly, které složitě vůbec nevypadají a nejsou ani skoro vidět, zabraly i pěkných pár hodin poctivého rýsování, šťavnatého klení a násilý na počítači (ale protože to nebyla Lilith, tak to žádný extra vliv nemělo, když nepočítám psychickou úlevu... :D). A přitom to na vymyšlení nejnáročnější - čelní štítek překrytu kabiny - mě vlastně teprve čeká.
A no co jsem momentálně z celého modelu asi nejvíce hrdá? Lopatky turbíny, které ale na renderech nejsou skoro vidět, jak jsou utopené v nasávacích otvorech, relativně uvěřitelný profil křídel (to není žádná sranda, když ho musíte rýsovat jen za pomocí oblouků, protože CAD prostě elipsy vytahovat neumí, aby to udělalo plné těleso a ne jen zahnutou plochu) a především ocas. Protože ta věcička, co vypadá tak jednoduše a že asi nezabrala mnoho času, mě ve skutečnosti stála času opravdu hodně. Největší problém totiž bylo trefit nějaký rozumný boční profil, chtělo to asi šest nebo sedm pokusů, než jsem byla spokojená. O profilu v řezech, pomocí kterých jsem jej modelovala, ani nemluvím, ani moc nepomohlo, když jsem k tomu použila už vytvořený profil křídla, přeci jen, ocas má mít poněkud jiné aerodynamické vlastnosti...
Momentálně tedy z vnějšku zbývá dodělat zmiňovaný štítek, lopatky turbíny ve výtokových tryskách (ten prostřední čistokrevný sci-fi motor už je hotový, potažmo i prstence forsáže do těch postraních, klasičtějších) a časem možná i samostatné, oddělené ovládací plochy na křídlech a ocasu. Z vnitřního vybavení je v plánu kompletní ztvárnění kokpitu (což ale bude ještě dobrá drbačka na delší dobu) a možná i podvozek, který sice asi částečně převezmu z již existujícíhc letadel, ale i tak to bude chtít nějaké uvěřitelné ztvárnění vnitřku podvozkových šachet, jako naznačení vnitřní konstrukce stíhačky. Protože naznačit reálně kabeláž a hadice hydrauliky, to bude chtít hodně času s posouváním a natáčením, aby to nevypadalo... ehm, příliš geometricky. :D

Nuže, vzhůru pod perex, kde je pár renderů současného stavu.

poznámka 1 - vidíte? umím psát i vzorně! :D (to už stálí hosté i zapomněli, přiznejte se... 8))

poznámka 2 - až se budu pokoušet vytvořit textury pro to "esefko", tak si asi hodím mašli. tolik všeelijak zahnutých povrchů... to jsem si na sebe upletla pěkný bič teda...)

poznámka 3 - posledně jsem zmiňovala hru, kterou připravujeme s bývalým spolužákem (její pracovní název je Kill Jill - The Series), tak je v plánu pokračování, které už bude primárně na počítač, bude kompletně ve 3D a opět se o to budu po vizuální stránce starat především já (ano, až budu modelovat celé ulice, vozidla postavy a všechyn ty blbosti okolo, tak si hodím mašli znova :D), přičemž tohle "esefko tam bude taky, bude hratelné a udělám si z toho pro vlastní potěchu na chvíli letecký simulátor. 8)


čaj o čtvrté

1. srpna 2012 v 10:41 | undead Trentina |  takzvaně literárno
chtěli ste aktivitu, máte ji mít! ale běda vám, jestli i navzdory vpravdě vesmírně nesmírné návštěvnosti zůstane komentování na triku only tomu tvrdému jádru mé fanynkovské ( případným fandům se omlouvám, ale jak už to bylo řečeno mnohokráte, chodí mi sem převážně čtenářky, takže se holt smiřte s faktem, že budete nadále v postu "utlačované menšiny". dokud tedy nedáte najevo, že vás tady chodí nezanedbatelné množství ). 8) :D
čiliže, díky novému vzhledu a přijetí do brumbálovy armády, pardon, botanické aliance, eh, znova, Beatnické Aliance, mám chuť se překonávat více, než kdy dříve. tudíž v tuhle nechutně brzkou hodinu ( začínám psát v osum, ale normálně se budím mezi šestou a sedmou.. :D ) sedám k tomu zlu jménem administrace Blogu a začínám psát takovou kratší oddechovku ( kratší u mě většinou značí tak dvě tři stránky, ale to je tady většina z vás líná číst, jak jsem si už dávno všimla a zvakla a stejně to dál ujíždím takhle do "extrému". horší je, když chci zveřejnit povídku, která má stránek třeba devět.. :D ). inspirací mi byla specifikace článků, jak byla nastíněna na stránkách BA, kde byl ve spojitosti s články zmiňován čaj o páté. takže, v duchu hesla "originální za každou cenu", zde jest povídka "čaj o čtvrté" zvaná. příjemné čtení, damstvo ( a případné panstvo ). :)