nový život

1. března 2013 v 10:57 | undead Trentina |  takzvaně literárno
jedna už starší záležitost, která však kupodivu ještě nebyla nikde publikována. sem tak zjistila. nedávno jsem si na ni vzpomněla a nemohla ji nikde najít, až nakonec haluzácky objevena na Luně ( jeden z mých stolních kompů, tento konkrétně běží s Linuxy, konkrétně Ubuntu 12.10 ). aspoň něco, když nic jiného. protože momentálně mám zdechlý hadr v miláčkovi ( Lilian ).

pé es - staré tvrdé jádro patrně bude tušit, kdo onene neznámý je. jak podle jména, tak podle stylu otvírání zabezpečených dveří. xD

Nevelká místnost s betonovými stěnami a stropem, podlaha vykachlíkovaná zašlými bílými kachlíky. Od stropu viselo šest objímek se žárovkami, poskytujícími jediné světlo, protože místnost byla bez oken. Není tam nic, krom bytelných ocelových dveří se závorou a bazénu uprostřed podlahy, jehož dno se ztrácelo v nezměrné hloubce. Pokud teda ten malý špinavý bazén nějaké dno má... Na hladině se odrážely odlesky žárovek.

Do místnosti vstoupilo šest postav zahalených v černých pláštích a černých maskách. Postavy se rozestoupily okolo bazénu a čekaly. Nemusely příliš dlouho.
K hladině se z posledních sil snažila vyplavat žena středního věku. Když konečně prorazila hladinu a nadechla se, všech šest postav stočilo své pohledy k jejímu nahému tělu. Žena se začala vyděšeně rozhlížet po postavách a čekala, že jí pomůžou. Postavy se však ani nehnuly a jen mlčky vyčkávaly. Pokusila se tedy doplavat k okraji bazénu. Přestože to byl jen malý bazén, byla velmi vyčerpaná, takže jí to dalo docela zabrat. Nakonec se vyškrábala ven z vody a chvíli odpočívala. Náhle se postavy probudily k životu a vrhly se k ní. Zprvu nechápala, ale vzápětí si uvědomila co se děje a oči se jí rozšířily hrůzou. To už se na ni ale vrhl první z nich.
Dveře vyletěly z pantů a nic na tom neměnila ani zasunutá závora. Do místnosti vstoupil muž v potrhané bílé kombinéze, s nakrátko střiženými tmavými vlasy. V rukou třímal katany a bez váhání vyrazil proti prvnímu ze šesti. Ten byl rázem bez rukou a levé nohy. Končetiny vzápětí následovala hlava. Prvního následoval druhý, pak třetí a do půl minuty zabil všechny. Vlastně jeden z nich nezemřel hned, muž v bílém ho přišpendlil jednou z katan ke zdi a on se pak vlastní vahou rozříznul. Mezitím nelidsky řval. Onen muž v bílém měl vždy poněkud kontroverzní metody, jak dosáhnout cíle...
"Vítejte do nového života. Mé jméno je Artemis," povídá a podává ženě ruku, aby jí pomohl vstát.
"Co... Co se to... děje?"
"Znovu jsi přišla na svět. Je jedno, kdo jsi byla předtím. Nebo čím jsi byla. Tabula rasa, řeklo by se."
"Kdo tedy jsem? Teď?"
"To je jen na vás. Já pouze přišel pomoct, od teď už je to výlučně na vás."
"Ale co jméno? Myslela jsem, že si ho pamatuju, ale je pryč. Vlastně si nepamatuju vůbec nic. A co mám dělat?"
"Jméno si vymyslete. Nebo vám můžu půjčit seznam jmen a vy si můžete nějaké vybrat. A na vašem místě bych asi odtud odešel a vydal se do světa. Víte co, pošlu vás za jedním mým známým, on vám pomůže začít. Vydržte, napíšu vám pro něj vzkaz. Jmenuje se Kamil a najdete ho na místě zvaném Galstrisk," povídal, zatímco psal vzkaz. "A oblečte se, jestli vám můžu poradit. Nějaké oblečení je ve třetí místnosti po levé straně chodby. Tady za dveřmi se dáte doleva."
Žena si vzala lístek a nejistým krokem se vydala vstříc novému životu.
"Hodně štěstí, baronko de Tray..." zašeptal, když zmizela za rohem a nemohla ho už slyšet. Potom se posadil na zem a čekal. Čas odčiňovat hříchy z dřívějších dob pro něj ani po tisíciletích nekončil.


undead Trentina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarO MarO | 1. března 2013 v 14:02 | Reagovat

@undead Trentina > proc pises v zenskem rode kdyz si chlap :D

2 undead Trentina undead Trentina | Web | 1. března 2013 v 16:30 | Reagovat

[1]: --" takový mám nejradši, tyjo..
http://depression-obsession.blog.cz/1207/nekdo-mi-asi-na-vyrobni-lince-utrhnul-jednu-nohu - nejdřív čti, pak kibicuj.

3 MarO MarO | 1. března 2013 v 20:32 | Reagovat

sice jsem nemel dost sil precist to cele nicmene jsem snad spravne pochopil ze bys radsi byl(a) holka.. v tom pripade se teda omlouvam :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama